Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Technika sceniczna

Technika sceniczna jest ważną częścią koncertu,wydarzenia, z pewnością bez niej nie mogło by się ono odbyć. Dlaczego? Wiele osób które przychodzą na koncert nie zdaje sobie sprawy po co jest technika sceniczna. A przecież gdyby nie ona kto obsłużył by koncert? Muzycy to tylko efekt końcowy danego wydarzenia. Koncert składa się z: przyjazdu ekipy technicznej, rozłożenia sprzętu o wystarczającej mocy, ustawienie i sprawdzenie działania a dopiero na końcu występu. Jak widać proces nie jest łatwy, wymaga umiejętności wiedzy i czasu, którego zazwyczaj jest nie wiele. Tym właśnie zajmuje się technika sceniczna. Podczas zwykłego przeciętnego koncertu, pracuje przynajmniej czterech techników sceny. Do ich obowiązku należy nagłośnienie i okablowanie sprzętu występującego artysty i rozwiązanie ewentualnych problemów technicznych.

Technika sceniczna zajmuję się także supportem artystów. Zespół, który wyjeżdża w trasę koncertową, gra codziennie koncert w innym mieście, spędza wiele godzin w podróży nie ma czasu i siły na noszenie i podłączanie swojego sprzętu. Od tego właśnie jest technika sceniczna zespołu. Do zadań technika sceny w zespole należą: transport sprzętu i instrumentów z samochodu na scenę i z sceny do samochodu, rozłożenie sprzętu na scenie, sprawdzenie go, przygotowanie i nastrojenie instrumentów. Artysta na scenę musi wyjść bez stresu i obaw że coś nie działa. Technika sceniczna bierze pełną odpowiedzialność za to co dzieje się na scenie przed, podczas i po koncercie. Jak widzimy zawód technika sceny nie należy do najłatwiejszych.

Comments are closed.