Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 • Informacje o obligacjach

  Posted on Lipiec 18, 2013 by in Bez kategorii, firmy, reklama, usługi

  W konkretnej, praktycznej sytuacji pojedynczego projektu lub kompleksowej działalności biznesowej podstawowym elementem jest źródło jej finansowania. Często firmy, nawet te największe,  sięgaja po standardowe, chociaz nie do końca sprawdzone rozwiązania np. kredyt bankowy – częstokroć trudnydo pozyskania i drogi do utrzymania. Na pewno alternatywę dla tego typu rozwiazań stanowi narzędzie jakim są obligacje korporacyjne – papiery dłużne przedsiębiorstwa –  określające dokładnie poziom wartości świadczenia eminenta (dłużnika), czyli w tym przypadku danej korporacji, w stosunku do obligatariusza (właściciela obligacji) czyli instytucji bądź osoby fizycznej.

  Ten sposób sfinansowania koncepcji działalności biznesowej jest zawsze łatwiejszy do realizacji – forma spłaty lub terminu zadłużenia jest elementem weryfikowalnym, który może być plastycznie dostosowany do realiów ekonomicznych danego przedsięwzięcia. Taka formuła, co ciekawe, jest korzystna dla obu stron, ponieważ obligatariusz posiadający odpowiednio dużą ilość srodków finansowych poprzez zakup obligacji ma zapewniony nie tylko zwrot samych aktywów wyjściowych, ale oczywiście wcześniej ustaloną wysokość procentów odsetek stanowiących jego dodatkowy zysk (wyższych w znaczacy sposób od odsetek lokat bankowych), jak również finalny temin wykupu całości obligacji.

  Niestety jak w każdym przypadku praktycznego obrotu fianasami istnieje ryzyko przeprowadzenia takiego procesu. Zawsze może zaistnieć sytuacja, która będzie niosła za sobą, niezależnie od dobrej woli i działań samego eminenta, spadek jego ogólnej kondycji finansowej prowadzący do obniżenia wartości obligacji.(np. niekorzystna koniunktura na giełdzie papierów wartościowych)  Najczęściej jest to jednak sytuacja przejściowa, nie rzutująca na całość relacji ekonomicznej: eminent – obligatariusz, gdyż warunki podstawowe np. ostateczny termin wykupu obligacji nie ulegają w żadnym przypadku weryfikacji i zmianom, zaś problem może ewentualnie dotykać kwestii dodatkowego zysku z przedsięwzięcia.

  Uniwersalność korzyści  rozwiązania w postaci obligacji korporacyjnych  stanowi argument do tego, abyś właśnie Ty zainteresował się tym tematem, zarówno wtedy kiedy Twój portfel pozwala Ci mysleć o dobrych inwestycjach,  jak i wówczas kiedy w budżecie ekonomicznym pojawia się konieczność znalezienia dodatkowych środków finasowych potrzebnych dla rozwoju każdego podmiotu dospodarczego.

  Szczegóły na stronie www. obligacjekorporacyjne.eu

  KONTAKT Z KONSULTANTAMI

  Prywatny Inkubator Biznesów sp. z o.o.
  Adres: ul. Zakopiańska 2a/16, 30-418 Kraków
  E-mail: obligacje@pib-finanse.pl
  Telefon: +48 532 088 734+48 532 088 735+48 532 088 737

  Dane rejestrowe firmy

  Prywatny Inkubator Biznesów spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 2a/16, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000177748 Kapitał zakładowy: 106 500,00 zł (w pełni opłacony) NIP: 679 27 77 060 REGON: 356745968

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>