This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Informacje o obligacjach

W konkretnej, praktycznej sytuacji pojedynczego projektu lub kompleksowej działalności biznesowej podstawowym elementem jest źródło jej finansowania. Często firmy, nawet te największe,  sięgają po standardowe, chociaż nie do końca sprawdzone rozwiązania np. kredyt bankowy – częstokroć trudny do pozyskania i drogi do utrzymania. Na pewno alternatywę dla tego typu rozwiązań stanowi narzędzie jakim są obligacje korporacyjne – papiery dłużne przedsiębiorstwa –  określające dokładnie poziom wartości świadczenia eminenta (dłużnika), czyli w tym przypadku danej korporacji, w stosunku do obligatariusza (właściciela obligacji) czyli instytucji bądź osoby fizycznej.

Ten sposób sfinansowania koncepcji działalności biznesowej jest zawsze łatwiejszy do realizacji – forma spłaty lub terminu zadłużenia jest elementem weryfikowalnym, który może być plastycznie dostosowany do realiów ekonomicznych danego przedsięwzięcia. Taka formuła, co ciekawe, jest korzystna dla obu stron, ponieważ obligatariusz posiadający odpowiednio dużą ilość srodków finansowych poprzez zakup obligacji ma zapewniony nie tylko zwrot samych aktywów wyjściowych, ale oczywiście wcześniej ustaloną wysokość procentów odsetek stanowiących jego dodatkowy zysk (wyższych w znaczacy sposób od odsetek lokat bankowych), jak również finalny temin wykupu całości obligacji.

Niestety jak w każdym przypadku praktycznego obrotu fianasami istnieje ryzyko przeprowadzenia takiego procesu. Zawsze może zaistnieć sytuacja, która będzie niosła za sobą, niezależnie od dobrej woli i działań samego eminenta, spadek jego ogólnej kondycji finansowej prowadzący do obniżenia wartości obligacji.(np. niekorzystna koniunktura na giełdzie papierów wartościowych)  Najczęściej jest to jednak sytuacja przejściowa, nie rzutująca na całość relacji ekonomicznej: eminent – obligatariusz, gdyż warunki podstawowe np. ostateczny termin wykupu obligacji nie ulegają w żadnym przypadku weryfikacji i zmianom, zaś problem może ewentualnie dotykać kwestii dodatkowego zysku z przedsięwzięcia.

Uniwersalność korzyści  rozwiązania w postaci obligacji korporacyjnych  stanowi argument do tego, abyś właśnie Ty zainteresował się tym tematem, zarówno wtedy kiedy Twój portfel pozwala Ci mysleć o dobrych inwestycjach,  jak i wówczas kiedy w budżecie ekonomicznym pojawia się konieczność znalezienia dodatkowych środków finasowych potrzebnych dla rozwoju każdego podmiotu dospodarczego.

Szczegóły na stronie www. obligacjekorporacyjne.eu

KONTAKT Z KONSULTANTAMI

Prywatny Inkubator Biznesów sp. z o.o.
Adres: ul. Zakopiańska 2a/16, 30-418 Kraków
E-mail: obligacje@pib-finanse.pl
Telefon: +48 532 088 734+48 532 088 735+48 532 088 737

Dane rejestrowe firmy

Prywatny Inkubator Biznesów spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 2a/16, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000177748 Kapitał zakładowy: 106 500,00 zł (w pełni opłacony) NIP: 679 27 77 060 REGON: 356745968

Comments are closed.