Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • Ekologiczna chemia

    Posted on Luty 27, 2013 by in firmy, przemysł

    Ekologiczna chemia. Proste stwierdzenie. Ale czy to jest możliwe? Chemia która kojarzy się nam z substancjami powstającymi w labolatoriach i dużych fabrykach  uchodzi za „coś” co nie wpływa pozytywnie na środowisko. Ekologia zajmuje się badaniami , wdrażaniem i zapobieganiem przekształceń w naturalnym środowisku. Więc jak to jest możliwe ,że chemia może być ekologiczna? Jest to możliwe a nawet wskazane i coraz bardziej wymagane przez światowe organizacje i koncerny. Żyjemy w czasach gdzie człowiek zdał sobie sprawę z powagi sytuacji jaką jest ochrona fauny i flory. Dlatego tworzy się środki i detergenty chemiczne oraz chemię gospodarstwa domowego która nie powoduje degradacji środowiska lub szkodzi w mniejszym stopniu. Dzisiejsze środki  chemiczne produkuje się z myślą łatwiejsze utylizacji i możliwości przekształcenia. Zużyte środki chemiczne trafiają do ścieków czyli wód które zostały przekształcone przez czynniki komunalno-gospdarcze i nie nadają się do użytku.

    Ścieki w których znajdują się produkty chemii mogą być szybciej oczyszczone i uzdatnione niż tradycyjne środki chemiczne, ponieważ oczyszczalnia i stacja uzdatniania wody nie musi wdrażać drogich i bardzo złożonych procesów oczyszczania wody metodami biologiczno- bakteryjnymi. Ważnym elementem któremu przeciwdziała chemia ekologiczna jest eutrofizacja.  Jest to wzrost żyzności wód, to proces stopniowego wzbogacania zbiornika wodnego w substancje pokarmowe wskutek wzmożonego ich dopływu. Głównymi źródłami tych składników są ścieki i nawozy (azotowe, fosforowe i potasowe) oraz przemysł (spożywczy przetwórczy i chemiczny). Eutrofizacja prowadzi do zachwiania równowagi ekologicznej, bujnego wzrostu danej roślinności wodnej, zbyt intensywnej aktywności drobnoustrojów zużywających duże ilości tlenu. Skutkiem tego jest deficyt tlenowy i zahamowanie rozkładu tlenowego materii organicznej (stopniowe zapełnianie zbiorników rozkładającą się substancją organiczną) i wyniszczenie wielu najwrażliwszych tlenowych.

    Ekodetergenty to nowoczesne środki chemiczne o charakterze czyszczącym które zawdzięczaja swoją zawrotną karierę właśnie walorom ekologicznym. Są zgodne z normami ekologicznymi które narzuca Unia Europejska ora WHO. Ich poziom dostępności dalej rośnie i coraz częściej możemy zaopatrzyć się w ekologiczne środki czyszczące w internecie. Chemia niemiecka sklep to coraz popularniejsze zapytanie klientów którzy poznali zalety produktów czyszczących naszego zachodniego sąsiada. informacje o chemii niemieckiej dostępne są w serwisie chemianiemiecka.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>