This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ekologiczna chemia

Ekologiczna chemia. Proste stwierdzenie. Ale czy to jest możliwe? Chemia która kojarzy się nam z substancjami powstającymi w labolatoriach i dużych fabrykach  uchodzi za „coś” co nie wpływa pozytywnie na środowisko. Ekologia zajmuje się badaniami , wdrażaniem i zapobieganiem przekształceń w naturalnym środowisku. Więc jak to jest możliwe ,że chemia może być ekologiczna? Jest to możliwe a nawet wskazane i coraz bardziej wymagane przez światowe organizacje i koncerny. Żyjemy w czasach gdzie człowiek zdał sobie sprawę z powagi sytuacji jaką jest ochrona fauny i flory. Dlatego tworzy się środki i detergenty chemiczne oraz chemię gospodarstwa domowego która nie powoduje degradacji środowiska lub szkodzi w mniejszym stopniu. Dzisiejsze środki  chemiczne produkuje się z myślą łatwiejsze utylizacji i możliwości przekształcenia. Zużyte środki chemiczne trafiają do ścieków czyli wód które zostały przekształcone przez czynniki komunalno-gospdarcze i nie nadają się do użytku.

Ścieki w których znajdują się produkty chemii mogą być szybciej oczyszczone i uzdatnione niż tradycyjne środki chemiczne, ponieważ oczyszczalnia i stacja uzdatniania wody nie musi wdrażać drogich i bardzo złożonych procesów oczyszczania wody metodami biologiczno- bakteryjnymi. Ważnym elementem któremu przeciwdziała chemia ekologiczna jest eutrofizacja.  Jest to wzrost żyzności wód, to proces stopniowego wzbogacania zbiornika wodnego w substancje pokarmowe wskutek wzmożonego ich dopływu. Głównymi źródłami tych składników są ścieki i nawozy (azotowe, fosforowe i potasowe) oraz przemysł (spożywczy przetwórczy i chemiczny). Eutrofizacja prowadzi do zachwiania równowagi ekologicznej, bujnego wzrostu danej roślinności wodnej, zbyt intensywnej aktywności drobnoustrojów zużywających duże ilości tlenu. Skutkiem tego jest deficyt tlenowy i zahamowanie rozkładu tlenowego materii organicznej (stopniowe zapełnianie zbiorników rozkładającą się substancją organiczną) i wyniszczenie wielu najwrażliwszych tlenowych.

Ekodetergenty to nowoczesne środki chemiczne o charakterze czyszczącym które zawdzięczaja swoją zawrotną karierę właśnie walorom ekologicznym. Są zgodne z normami ekologicznymi które narzuca Unia Europejska ora WHO. Ich poziom dostępności dalej rośnie i coraz częściej możemy zaopatrzyć się w ekologiczne środki czyszczące w internecie. Chemia niemiecka sklep to coraz popularniejsze zapytanie klientów którzy poznali zalety produktów czyszczących naszego zachodniego sąsiada. informacje o chemii niemieckiej dostępne są w serwisie chemianiemiecka.

Comments are closed.