Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Oryginalne części do wózków widłowych

Części dla wózków widłowych sprowadzamy najczęściej od producentów. Oryginalne części gwarantują poprawną i długotrwałą pracę poszczególnych podzespołów wózka widłowego, są z resztą przeważnie polecane przez producentów (w okresie gwarancyjnym to wymóg) . Zaopatrzenie w części do wózków widłowych odbywa się poprzez zamówienie ich u renomowanych, autoryzowanych dostawców. Przykładowo widły do wózków widłowych, lub widły do ładowarek – jeden z popularniejszych podzespołów ulegających uszkodzeniu, oferuje w Polsce wiele firm, ale  tylko niektóre dostarczają klientom oryginalne firmowe zamienniki. Obecne czasy to

okres rozkwitu podróbek. stąd też próby przeciwdziałania temu procederowi (np. sławna ACTA itp…) Musimy sobie jednak zdawać sprawę z faktu, iż żyjemy w gospodarce rynkowej i produkcja podróbek znanych producentów jest spowodowana zapotrzebowaniem i ekonomiką dynamicznego rynku zbytu części zamiennych do pojazdów wszelkiej maści. Fakt ten dotyczy też części do wózków widłowych. Podobnie jest z zamówieniami w internecie. Kupowanie przez sieć oszczędza czas i pieniądze. Niestety, klient zawsze ryzykuje, że dostanie towar nieodpowiadający zamówieniu. Dotyczy to również części samochodowych. 

Pamiętajmy :

  • Tak czy owak kupujący musi udowodnić, że towar jest niezgodny z zamówieniem. Można w tym celu posłużyć się wyżej opisanym mailem albo wydrukiem z historii zamówienia na koncie klienta w witrynie sklepu.
  • Sprzedawca ma obowiązek ustosunkowania się do żądania wymiany w terminie 14 dni. Jeśli nie zdąży, to przepisy nakazują przyjąć, że żądanie wymiany zostało przez sprzedawcę uznane. W takim przypadku sprzedawca ma obowiązek wymienić rzecz w odpowiednim czasie (trochę to mało precyzyjne, ale tak stanowią przepisy).
  • W razie braku reakcji można zażądać zwrotu pieniędzy, a w ostateczności oddać sprawę w ręce sądu.
Comments are closed.