Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Analiza finansów online

Analizy finansowe nie są wyłącznie standardowym etapem „prześwietlania klientów” ubiegających się o kredyt przez banki.
Elementarną czynnością, którą należy wykonać przed przystąpieniem do projekcji finansowej, jest wybór najlepszego możliwego narzędzia. Najpopularniejsze dziś jest wykorzystanie w tym celu arkusza kalkulacyjnego . Rozwiązanie to posiada jednak pewne utrudnienie, że wszystkie czynności musimy w arkuszu wprowadzić sami, konieczna jest zatem pewna ścisła wiedza na temat techniki i sposobu dokonywania obliczeń w sprawozdaniach finansowych. Pod tym kątem najdogodniejszym rozwiązaniem dla osoby początkującej jest skorzystanie z programu do przygotowywania prognoz finansowych. Jak to często bywa, omawianych programów  na rynku nie jest zbyt wiele, a najczęściej są zbyt skomplikowane dla laika. Zachęcamy do wypróbowania programu dostępnego online na stronach www, w którym użytkownik, dzięki przejrzystemu układowi podpowiedzi do każdego wypełnianego pola, prowadzony jest „za rękę” przez całą prognozę.
Kiedy narzędzie do projekcji prognozy zostanie przez klienta dobrane, w pierwszej kolejności trzeba szczegółowo zapoznać się z wytycznymi i instrukcjami obsługi pod kątem firmy, dla której prognoza zostanie stworzona. Przykładowo, jeśli prognozy finansowe stanowić mają element wniosku o dofinansowanie unijne, należy sprawdzić w instrukcji wypełniania wniosku,i okres, za który należy przygotować prognozę, jak technicznie przedstawić dane liczbowe (np. w tysiącach złotych) i jakie są inne wskazówki co do wypełniania projekcji.
Posiadając narzędzia i wiedzę ( tego oczekuje od nas adresat zagadnienia analiza finansowa), czas przystąpić do jej wypełniania. W pierwszej kolejności w prognozie wpisujemy informacje / dane  historyczne pod katem wskazanego okresu (np. dwa lata ubiegłe i zamknięte kwartały roku bieżącego). Etap ten polega wprawdzie na przepisaniu znanych danych do prognozy, warto poświęcić mu jednak  więcej uwagi…. Wpisywane dane nie mogą w żaden sposób „naciągać” faktów względem  naszych potrzeb – muszą być takie, jak to wynika z dokumentów! Ich strategiczna waga wynika jednak z faktu, że stanowią one punkt odniesienia do wszystkich dalszych założeń i prognoz. Dane historyczne pozwalają nam bowiem osadzić plany finansowe na przyszłość w kontekście już prowadzonej działalności. To one są miernikiem sprawdzenia, czy nasze założenia nie są zbytnio optymistyczne, dochody zawyżone, a koszty wręcz odwrotnie…
Więcej w serwisie specjalistycznym http://www.pib-finanse.pl/dla-firm/analizy-finansowe
Comments are closed.